YÖNETİM KURULUMUZ

Kurucu: İrfan Koç

1953 yılında doğan İrfan Koç, 1979 yılında ilaç sektörüne adım attı. %100 yerli sermaye ile 1987 yılında Onko İlaç’ı kurdu. Etik kurallardan taviz vermeden daima Türk Tıbbı’na hizmet felsefesiyle hareket ederek ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi çözüm arayışlarıyla kan ürünlerini Türkiye’ye getiren ilk kişi oldu. 1995 yılında ise Koçsel İlaç kardeş şirket olarak gruba katıldı. 2010 yılında Türkiye’de ilk ve tek olan yüksek aktiviteli ürünler için ileri teknoloji farmasötik üretim tesisinin temellerini attı. 2014 yılında bu yatırım konusunda, “En İyi Yatırım” ödülüne layık görüldü ve 2017 yılında alınan tüm hatlarıyla EU GMP’sine sahip Türkiye’nin önde gelen önemli tesislerinden biri oldu. İlaç sektöründe ilkleri hayata geçiren öncü insanların başında gelen İrfan Koç, Türkiye'de sınırlı üretilen veya üretimi yapılamayan, yüksek etkinlikteki farmasötik dozaj formlarının proseslerini geliştirmek ve üretimini gerçekleştirmek amacıyla Türkiye'nin onkoloji alanında en gelişmiş ve kapsamlı Ar-Ge laboratuvarını hayata geçirdi; aynı zamanda bu Ar-Ge laboratuvarı 2015 yılında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye'de GMP lisansı ile üretim yapabilen ilk Onkoloji Ar-Ge merkezi oldu. Şirketlerin bu günlere gelmesini sağlayan 40 yıllık sektör tecrübesini aktarırken, kurucumuz İrfan Koç bey şu ifadelere yer vermektedir : “Gün geçtikçe büyüyen ve güçlenen Ülkemizin, yeni vizyonuna yakışır çok büyük ve önemli bir yatırımı yaparak kanser ilaçları alanında eksikliğini giderecek önemli bir tesisi, ülkemize kazandırmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum. % 100 Yerli Sermaye ile kurduğumuz bu tesis ve Ar-Ge Merkezimiz sayesinde bir Türk firması olarak geliştireceğimiz yeni onkoloji ürünlerimizle yurt içi ve yurt dışında onkoloji İlaçları üreten global ilaç firmalarıyla rekabet edebilecek teknoloji ve yeterliliğe ulaşmış bulunmaktayız. Onko Koçsel İlaçları, Türkiye’nin dışa olan bağımlılığını azaltmanın yanı sıra, onkolojik olarak sahip olduğu yüksek kapasite sayesinde Türkiye’nin bu alanda tüm ihtiyacını karşılayabilecek gücü elinde bulundurmaktadır. Günümüzün dünyasında sürdürülebilir büyüme için yüksek teknolojik üretimin öneminin farkındayım. İnsana ve doğaya saygılı üretim anlayışı doğrultusunda ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak yüksek teknoloji yatırımını da bu inançla yaptım. Hepimiz ülkemiz ekonomisini güçlendirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. İnsan sağlığına hizmet , ileri teknoloji uygulamaları ile ülke itibarını artırmak için bilime ve sağlık alanına yatırım yapma çabasını inançla sürdürmeliyiz.” Şirketlerin kurucusu İrfan Koç, halen Onko Koçsel İlaçları’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

İcra Kurulu Başkanı/ Şirket Ortağı: Tuğçe Koç

İstanbul da doğup büyüdükten sonra eğitim için Ankara ya gitti ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyoloji bölümünü şeref derecesi ile bitirdi. Daha sonrasında öğrenimini MBA eğitimi ve Uluslararası İşletme yüksek lisansı ile Miami Üniversitesi’nde devam ettirerek bu bölümleri şeref dereceleri ile tamamladı. Çalışma hayatına 2006 yılında Yale Üniversitesi’ndeki stajı ile başladı. 2007 yılında Onko Koçsel İlaçları’nın Yönetim Kurulu’na geçti. 2007 yılından bu yana şirketin genel koordinatörlük bünyesindeki bölümlerin genel müdürlüğünü yapmaktadır. Tuğçe Koç, TÜSİAD, DEİK, Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA/Amcham) ve Pembe İzler Derneği üyesidir.İcra Kurulu Üyesi/ Şirket Ortağı: Sezen Tuğba Koç

İstanbul’da doğduktan sonra 2004 yılında Miami Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği anadal ve Matematik yandal eğitimini şeref derecesi ile bitirdi. Yüksek öğrenimine aynı üniversitede devam ederek 2005 yılında Endüstri Mühendisliği ve Yöneticilik yüksek lisanslarını tamamladı. Çalışma hayatına Amerika’da 2006 yılında 3 ayrı şirket ve projeye danışmanlık yaparak başladı. Roche İlaç’ta Pazarlama ve Üretim bölümlerinde staj yaptı. 2008 yılında Onko Koçsel İlaçları’nın Yönetim Kurulu’na geçti. 2008 yılından bu yana şirketin Pazarlama, Satış ve Üretim faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür görevini yerine getirmektedir. Tuğba Koç, TÜSİAD, DEİK, Kocaeli Kadın Girişimciler Derneği ve Pembe İzler Derneği üyesidir. 2018 Nisan ayında Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanlığı’na seçilen Koç, Tıbbi ve Zirai Kimyasal Grubu Komitesi’ndeki çalışmalarına da başlamış bulunmaktadır.