Steril Likit ve Katı
Üretim Tesislerimiz
İLERİ DÜZEY FARMASOTİK ÜRETİM TESİSLERİ

Steril likit ve katı üretim bölümleri ile son teknolojik donanım ve altyapıya sahip 2 üretim tesisimiz dünyada son trend olan tamamen kapalı korumalı ve izolatörlü sistemlere sahiptir. Çalışan sağlığı ve çevre korumayı çıkaran bu altyapı ile Türkiye'de üretim yapan tek tesistir.

ONKOLOJİDE YERLİ YATIRIM ÖDÜLÜ

Yüksek aktiviteli ürünler ve steril ürünler üret tesislerimizde, flakon, yüksek aktiviteli ürünler ve steril ürünler üretilmektedir. Tesisimiz, onkolojide yerli yatırım ödülü.

Tesislerimiz EU GMP
Standartlarındadır.
EU GMP kılavuzunda yer alan A, B, C, D sınıf hijyenik alanlara göre temiz oda dizaynları yapılmış proseslere sahibiz.

TESİS A

Tesis A / Steril Likit Üretim Bölümü; Flakon dolum hattımız 2ml - 250ml arasındaki hacimlerde ve hazır steril şunu (önceden doldurulmuş şırınga-PFS) dolum hattımız 0,2ml - 5ml arasındaki hacimlerde aseptik dolum yapabilmektedir. Ayrıca terminal sterilizasyon işlemi uygulanmaktadır. Dolum bitişi sonrası optik kontrol, etiketleme, blisterleme ve kutulama prosesleri de uygulanmaktadır. EU GMP kılavuzunda yer alan A, B, C, D sınıf hijyenik alanlara göre temiz oda dizaynları yapılmış proseslere sahibiz. Bu tesisimizde yüksek aktiviteli olmayan (non-high potent) seyrediliyor. Tesisimizin genelinde 'Avrupa' dan tedarik edilen ekipmanlara sahibiz.

TESİS B

Steril Likit Üretim Bölümü

Flakon dolum hattımız 6ml - 100ml arasındaki hacimlerde ve hazır steril ş enjekte (önceden doldurulmuş şırınga-PFS) dolum hattımız 0,2ml - 1ml arasındaki hacimlerde aseptik dolum yapabilmektedir. İlave olarak liyofilizasyon prosesi de uygulanabiliyor. Ayrıca terminalde sterilizasyon gerçekleştirebiliyoruz. Dolum bitişi sonrası optik kontrol, etiketleme, blisterleme ve kutulama prosesleri de uygulanmaktadır.

Dünyada son trend olan tamamen kapalı izolatör sistemler ile aseptik üretim yapılmaktadır. EU GMP kılavuzunda yer alan izolatörlü sistemlerin içi A sınıf ve dışı en az D sınıf hijyenik alanlara göre temiz oda dizaynları yapılmış proseslere sahibiz. Ayrıca tartım ve hizmet hazırlama işlemlerinde yine izolatör sistemleri kullanıyoruz. Bu sistemleri Türkiye 'de kullanan tek firmayız ve hem çalışan sağlığı hem de çevreye bulaşmayı önlemeyi amaçlamaktayız. Bu bölümümüzde yüksek aktiviteli (yüksek etkili) steril likit seyrediliyor. İzolatörlü sistemlerde steril tek kullanımlık hortum, bağlantı, filtre ve torbalar prosesimize özel dizayn edilmiş olarak kullanılmaktadır. Tesisimizin genelinde Avrupa'dan tedarik edilen ekipmanlara sahibiz.

TESİS B

Katı Üretim Bölümü

Granülasyon, tablet ve kapsül dolum hattımız ile her boyutta tablet ve kapsül üretimi yapılabilmektedir. İlave olarak tablet kaplama ekipmanlarımız ile de işlem yapılabilmektedir. Tablet işlem baskı sonrası blisterleme ve kutulama prosesleri de uygulanmaktadır. Dünyada son trend tamamen kapalı korumalı (korumalı) ve izolatörlü sistemler ile katı üretim yapılmaktadır.

Üretim alanlarımız 100.000 sınıf alanlardan oluşur. Ayrıca tartım eylem için de yine izolatörlü sistemleri kullanıyoruz. Türkiye 'de kullanan tek firmayız ve hem üniteyi önlemeyi amaçlamaktayız.

Bu bölümümüzde yüksek aktiviteli (yüksek potent) bitmiş pişirme yapımı. Tesisimizin genelinde Amerika ve Avrupa dan tedarik edilen ekipmanlara sahibiz. Onkoloji ilaçları cezalandırmak için eleştirimiz en yüksek Mesleki Maruziyet Seviyelerinden olan OEL 4/5 'e uygun dizayndadır.


100000
SINIF ALAN

Bizden haber almak ister misiniz?

E-bültenimize kayıt olarak, Onko İlaçları ve onkoloji alanındaki gelişmeler ile
ilgili haberleri alabilirsiniz.