ONKO 30. Yılını Kutluyor!Onko İlaç 30 Yaşında

1987 yılında Türkiye’ye ilk kan ürünlerini getiren, 2017 yılında onkoloji ilaçları alanında üretim tesisinin tüm hatlarıyla Avrupa GMP’si alan ilk Türk ilaç firması olarak global pazarlara açılmak yolunda büyük bir adım atan Onko İlaç, 30. kuruluş yılını firma çalışanlarının katılımıyla düzenlediği gala gecesinde kutladı.

120 milyon euroyu aşan yatırımla onkoloji ilaçları alanında hem üretim tesisi hem de Ar–Ge merkezi ile Avrupa GMP‘si onayı alarak bir ilke imza atan Onko İlaç, 30. kuruluş yılını “Sağlıklı Yarınlar İçin Daha Yukarıya“ temasıyla kutladı.

Birkaç ürün ve çekirdek bir kadro ile başladığımız uzun soluklu yolculuğa bugün globalleşme yolunda büyük bir adım atarak devam ediyoruz.

Tuğba KOÇ Onko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi

Gecede Onko İlaç‘ın başarının sırrının işbirliği olduğunu belirten Tuğçe Koç ise şunları söyledi: “Göçmen kuşların hikayesini bilirsiniz. Bu kuşlar kilometrelerce mesafeyi katederek mevsim dönümlerinde bir kıtadan bir başka kıtaya uçarlar. Cüsselerine kıyasla inanılmaz bir iş başarırlar. Binlerce kuş “v” şeklinde kanat çırpar. Başarılarının sırrı işbirliğidir. Her biri bir diğerinin kanadının yarattığı akımdan yararlanır. Böylece çok uzun bir yolu çok daha kolay alırlar. Sürüdeki her bir kuş hem kendisi hem de diğerleri için kanat çırpar. İşte biz de tıpkı o kuşlar gibi hep beraber kanat çırptık ve daha da çırpmaya devam edeceğiz."

30. kuruluş yıldönümü film gösteriminin ardından Tuğba Koç, ilaç sektöründe ilklere imza atan, firmanın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Koç‘a, firmanın bugünlere ulaşmasında gösterdiği büyük emek ve özverili çalışmalarından dolayı tüm şirket çalışanları adına teşekkürlerini sundu.


Bizden haber almak ister misiniz?

E-bültenimize kayıt olarak, Onko İlaçları ve onkoloji alanındaki gelişmeler ile
ilgili haberleri alabilirsiniz.